Reteaming coaches

Magnus Andersson
Västerbyn 79,S-742 97 GRÄSÖ
mobile: +46-70-265 2302
e-mail: grasosilver@grasosilver.dinstudio.se and webpage:www.grasosilver.dinstudio.se
Gun-Eva Andersson Långdahl
Leg. psykolog
PHUG AB
Södra Byskeby 46, 930 47 BYSKE
phone: 0912-610 25, mobile: 070-377 6653
e-mail: PHUGAB@telia.com
Petra Andersson
Personligt Ombud för personer med psykiska funktionsnedsättningar i
Sandviken, Hofors och Ockelbo kommun
tel 070-2020340, Vxl 026-24 00 00, Sms: 073-024 49 14
Besöksadress: Torgg 7, 811 80 Sandviken
Postadress: Plangatan 5, 811 80 Sandviken
andersson.petra@hotmail.se
Lars Göran Asmundsson
Öppen Dörr Organisationskonsult
Valhallavägen 155, 115 31 Stockholm
phone: 070 512 40 89, fax: +46-8-661 2685
e-mail: lga@opendoor.se
Lotta Bergström
Ellösgatan 4
S-416 74 Göteborg
phone: +46 708-99 04 85
e-mail: lotta@sverigesfontanhus.se
Ewa Braf
Ph.D.
Individ-, grupp- och ledarskapsutveckling
Nordisk kommunikation AB
Sveavägen 76, STOCKHOLM
phone: +46 8 612 55 50, mobile: +46 709 909 207
e-mail: ewa@nordisk-kommunikation.com
Pelle Benckert
KIMBERLITE AB
Davidsbovägen 6, 738 30 NORBERG
phone home: 0223-251 22, phone job: 0223-77 91 10, mobile: 0705-36 00 00
e-mail: per@kimberlite.se
Torbjörn Benckert
KIMBERLITE AB
Davidsbovägen 6, 738 30 NORBERG
phone home: 08-512 309 09, phone job: 08-512 302 22, mobile: 0704-93 06 91 e-mail:torbjorn.benckert@telia.com
Annika Berggren
ABKonsult
phone: +46 70433 39 08
Kontor Hightechbuilding plan 17
Sveavägen 9, 101 52 Stockholm
www.abkonsult.se
Helena Bjuhr
Leg. psykolog
Sedna, Björkvägen 21, 45932 LUNGSKILE
mobile: 0733-189 009
e-mail: helena@sednasolution.se and webpage: www.sednasolution.se
Ninnie Björkman
Gröndalsvägen 120, 117 68 STOCKHOLM
phone home: +46-8-187 402, phone job: +46-8-755 2680
mobile: 070-417 6116
e-mail: ninnie.bjorkman@framnasgruppen.se, webpage: www.framnas.se
Lotta Brink
Lönnens Öppenvård
Leg. Sjuksköterska, Lösningsfokuserad terapeut
Tyggårdsgatan 3B, 29132 KRISTIANSTAD
Phone: 044-217 466
email: lotta.brink@kristianstad.se
Gustaf Brolin
Gustaf Brolin Konsult Ab
Stenmarksvägen 7 A, 903 45 UMEÅ
mobil: 070 677 3511
email: gustaf@brolinkonsult.se and webpage: www.brolinkonsult.se
Carina Buvik
Socionom/leg.psykoterapeut
Albert Landbergs gränd 30
165 70 HÄSSELBY
Kindstugatan 1
111 31 STOCKHOLM
phone: 0046-8-38 78 82 and mobile: +46-70-736 08 29
e-mail: carina.buvik@swipnet.se
Curt Conradsson
Institutet för Systemisk Miljöterapi
Tordyvelvägen 7, 374 51 ASARUM
phone: +45-4-329 039, mobile: 070-291 7065
e-mail: curt.conradsson@telia.com
Jan Stefan Dahlberg
CompetenceCompany
Starrängsringen 8, 115 50 STOCKHOLM
phone: +46-70-6210622, fax: +46-8-6642576
e-mail: stefan.dahlberg@stefand-ab-se
Doris Dahlin
KompetensKraft!
Arbetargatan 15, 112 45 STOCKHOLM
phone: +46-8-642 0061, mobile: +46-70-751 6852
e-mail: doris.dahlin@kompetenskraft.nu, webpage: www.kompetenskraft.nu
Gerhard Degerrfeldt
S Bergsbyn 147
93192 Skellefteå
phone: 070-6401872
gerhard.degerfeldt@skelleftea.se
Sara Enetoft
Jobbinvestering
Kävlinge lärcentrum, 24480 KÄVLINGE
phone: 046-73 90 04 and mobile: 0709-73 90 04
e-mail: sara.enetoft@kavlinge.se
Christer Eriksson
Leg. psykolog
Granitvägen 20 C, S-752 43 UPPSALA
mobile: +46-(0)70 432 4315
e-mail: christer@kommunicera.nu and webpage: www.kommunicera.nu
Eva Eriksson
Auktoriserad socionom
Lösningsfokuserad terapi, individ- och grupputveckling, utbildning
MLS-mottagning för lösningsinriktade samtal
Eketångavägen 25, 302 41 HALMSTAD
phone: +46-35-121242, mobile: +46-73-943 8832
e-mail: mls-evae@telia.com
Johan Eriksson
Leg psykolog
Brandbergens vårdcentral
Jungfruns gata 416-419, SE-136 60 HANINGE
phone: +46-86 061407, fax: +46-86 061445
e-mail: subrosa.kb@comhem.se
Ola Eriksson
Dammvägen 4, 191 45 SOLLENTUNA
mobile:: +46-70-765 5885
e-mail: olaeriksson.thu@telia.com
Ove Eriksson
Personalkonsulent
Box 41, 221 00 LUND, phone: +46-35-5000
Nötesjö konsultationscenter, Nötesjövägen 116
233 91 SVEDALA, mobile: 040-483238
e-mail: ove.eriksson@lund.se
Stefan Eriksson
Celecia AB, Oxbackevägen 24, 611 66 NYKÖPING
phone/fax: +46 155 21 10 01, mobile: +46-70- 932 27 85
e-mail: celecia@telia.com.
Iréne Folkevik
Fortunagatan 44,
55323 JÖNKÖPING
phone: 036-165411, mobile: 070 479 8966
e-mail: i.folkevik@tele2.se
Gunilla Frykensjö
Frykensjö Respons
Personal- och Ledarskapsutveckling
Hjortonstigen 5, 66535 Kil,

mobil: 070-393 9448
email: gunilla@frykensjo.se
Anita Gunnarsson
Skellefteå kommun, skol- och kulturkontoret
931 85 SKELLEFTEÅ
phone: 46-910-736748, mobile: 070-671 1139
e-mail: anita.gunnarsson@kommun.skelleftea.se
samt HB Veta h.u.t, Takdroppsgatan 30
931 52 SKELLEFTEÅ
phone: 46-910-10230, mobile: 070-399 0531
e-mail: anita.0703990531@telia.com
Pia Gunnarsson
Krokaviksvägen 60, 42941 SÄRÖ
mobile: 0703-95 43 25
e-mail: pia@navigeraibalans.se
Ulf Hagberg
Hareko
Forskargatan 3, 781 70 BORLÄNGE
phone: 0243 85500, mobile: 070-631 1610
e-mail: info@hareko.se and webpage: www.hareko.se
Ulf Hammarström
Handledning & Konsultation
Pl. 9475 Kamparås, 441 94 ALINGSÅS
phone: +46-322-91143, mobile: 070-539 3143
e-mail: ulf.hammarstrom@telia.com, webpage: www.ulfhammarstrom.se
Annelie Hedlund
Lösningsfokuserad rådgivning
Socialtjänsten Umeå
phone: 090-161 998 and e-mail: annelie.hedlund@umea.se
Carola Hellberg
Lönnens Öppenvård
Socionom, Lösningsfokuserad terapeut
Tyggårdsgatan 3B, 291 32 KRISTIANSTAD
Phone: 044-13 49 39 and email: carola.hellberg@kristianstad.se
Britt Helleryd
Leg.psykolog/Leg.psykoterapeut
Arbetslivstjänster i Örebro
Olaigatan 4, 703 61 ÖREBRO
phone: +46-19-611 9066, mobile: 070-523 1014
fax: +46-19-611 9070
e-mail: britt.helleryd@alt.se, webpage: www.alt.se
Matz Holgersson
Solgård Attusa
277 45 SANKT OLOF
phone and fax: 0414-60254, mobile: 070-962 8035
e-mail: matzholgersson@hotmail.com
Birgitta Imanius
Beteendevetare, personalutbildare
Upplandsgatan 4, 602 18 NORRKÖPING
e-mail: birgitta.imanius@telia.com
Ingegerd Janse
M-Konsult
Utbildning, handledning och personalutveckling
Tallvägen 6, 360 40 ROTTNE
mobile: 070-992 2373
email: ingegerd.janse@spray.se
Bo Jansson
Sölvesborgs kommun, 294 80 SÖLVESBORG
phone: 0456-16102
email: bo.jansson@solvesborg.se
Elna Jellvi
Centrum SDF Malmö stad
phone: 040 345514 and mobile: 073 4022173
email: elna.jellvi@malmo.se
Peter Johnsson
Celecia AB
Oxbackevägen 24, 611 66 NYKÖPING
phone/fax: +46 155 21 10 01, mobile: +46-70-378 7710
e-mail: celecia@telia.com
Judith Kalmàr Sandquist
Stratosfärgatan 57
S-415 21 Göteborg
phone: +46708386617
e-mail: judith@goteborgsfontanen.se
Anton Karchoutski
M.D. Psychiatrist and psychoterapist
Ensittarvägen 9, 112 64 STOCKHOLM
phone/fax: 46-8-6565628
e-mail: anton.karchoutski@telia.com
Jennie Karlsson
Jobbinvestering
Kävlinge lärcentrum, 24480 KÄVLINGE
phone: 046-739 279 and mobile: 0709-739 279
e-mail: jenny.karlsson@kavlinge.se
Tommy Karlsson
Auktoriserad socionom, lösningsfokuserad terapeut
Per Magnérs väg 23, 832 96 FRÖSÖN
phone: 063-106 373, mobile: 070-364 6789
Christina Knutsson
Lönnens Öppenvård
Leg. Psykoterapeut, Lösningsfokuserad familjeterapeut
Tyggårdsgatan 3B, 29132 KRISTIANSTAD
Phone: 044-217 466
email: christina.knutsson@kristianstad.se
Arne Krenzisky
leg psykoterapeut
Terasol HB
Box 807, 101 36 STOCKHOLM
phone: +46-8-100 612, mobile: 070 298 9862
e-mail: info@terasol.se, webpage: www.terasol.se
Jari Latvala
leg. sjukgymnast i Sverige och Finland
Sjukgymnastbehandlingar och lösningfokuserad rådgivning
JARIS SJUKGYMNASTIK
Liviöjärvi 12, 98492 PAJALA
Tel: 0978-63021 and mobil: 070 603 6699
e-mail: jari.latvala@kommun.pajala.se
Viveka Lillieros
At One Viveka Lillieros Ab
Lugnviksvägen 143 831 52 ÖSTERSUND
phone: 063-13 33 00, mobile: +0708-49 06 49
fax: +46-8-5325 3390
e-mail: viveka@atone.se, webpage: www.atone.se
Ulf Lindberg
Kuratorvägen 30, 907 36 UMEÅ
phone: 0046-(0)90-134102, mobile: 070-333 4489
e-mail: ulf@ulab.se, webpage: www.ulab.se
Åsa Lindh
Beteendevetare IGL Sweden
Garnholmsvägen 5, 394 77 KALMAR
mobile: 070-683 1318
e-mail: asa.lindh@iglsweden.se, webpage: www.iglsweden.se
Birgit Lundberg-Näslund
Rådgivningen i alkohol och drogfrågor
Skellefteå kommun, 931 85 SKELLEFTEÅ
phone: +46-910-736551, fax: 46-910-736553
e-mail: birgit.naslund@skelleftea.se
Fredrik Malmsten
Leg Psykolog
Mindstep
Brantingsgatan 15, 115 35 STOCKHOLM
phone: +46 (0) 709-282635
email: fredrik.malmsten@mindstep.se, webpage: www.mindstep.se
Clemens Malmberg
Sölvesborgs kommun, 294 80 SÖLVESBORG
alt N. Fogdelyckegatan 9, 374 33 KARLSHAMN
phone: 0456-16009 alt 0454-18185, mobile: 073 056 8883
e-mail: clemens.malmberg@solvesborg.se alt 045418185@telia.com
Per Martinsson
Bjärarydsvägen 577, 294 93 SÖLVESBORG
phone/fax: 0456-70695, mobile: 070-564 7975
e-mail: info@pemcon.se and www.pemcon.se
Ing-Britt Matsson
Fil.mag psykologi, socionom, organisationsutvecklare
Marsvägen 4, 632 22 ESKILSTUNA
phone: 016-102348 mobile: 0735 925913, 0739 506370
e-mail: ing-britt.matsson@eskilstuna.se
Annette Melin
AM Konsult
Hornblåsargränd 10, 187 63 TÄBY
phone: +46-8-756 5871, mobile: 070-556 3932
e-mail: annette.melin@amkonsult.se, webpage: www.amkonsult.se
Jan Miörner
Köpenhamnsvägen 48, 217 71 MALMÖ
tel: 040 98 42 08, mobil: 070 78 13 791
e-mail: j.miorner@gmail.com
Göran Modeen
Vikdalsvägen 63, 131 40 NACKA
phone home: 08-466 9963, phone job: 08-672 4512
e-mail: goran.modem@swipnet.se
Patricia Moen
Leg.psykolog, leg.psykoterapeut
Fjärde Långgatan 24, 413 27 GÖTEBOR
phone: 031 24 1681, mobile: 073 656 1258
e-mail: patricia.moen@swipnet.se
Mats Molin
Esculapen
Umeå Universitet, 901 87 UMEÅ
phone: 090-786 9592, mobile: 070-604 6001
fax: 090-786 9595
e-mail: mats.molin@esculapen.se
Maria Måsén
SIKTAHÖGT
Idrottsvägen 7, 240 32 FLYINGE (1mil från Lund)
mobile: +070-2-171809
e-mail: info@siktahogt.com and webpage: www.siktahogt.com
Ann-Sofi Nilsson
Socionom
Namsosplan 5 lgh 1104
824 41 HUDIKSVALL
phone: 0730-34 87 76
e-mail: annsofi.nilsson@gmail.com
Torbjörn Nilsson
Arbetar som Utbildare och Handledare i lösningsfokuserad arbetssättet
Strömbergsvägen 37, 553 08 JÖNKÖPING
phone: 036-187089, mobile: 070-6948461
e-mail: siki.tobbe@telia.com
Inge Odstam
Skälbyvägen 146, S-17560 JÄRFÄLLA
phone: +46-70 752 4816 or + 46-8799 9646
e-mail: inge.odstam@sot.stockholm.se or inge.odstam@telia.com
Veikko Pelto-Piri
Kreativa lösningar
Kils Prästgård Falla 214, 705 92 ÖREBRO
mobile: 070-524 1971
e-mail: veikko@kreativa.se and www.kreativa.se
Magnus Persson
Mental Coach
Tidaholm
Mobil: 070 – 305 52 76
magnus@conpetire.se
Svante Peterström
Leg. psykolog, leg. psykoterapeut
Peterström Psykologkonsult AB, Handledarkompetens i psykoterapi, organisationskonsult.
Skyffelvägen 6, 633 69 SKOGSTORP
phone: 016-481320, fax: 016-481321, mobile: 070-322 8415
e-mail: svante.peterstrom@telia.com
Eva Prytz
Special- och talpedagog
Stödcentrum för barn och ungdom
Bruksgatan 17, 63186 Eskilstuna
phone: 0739506590
email: eva.prytz@eskilstuna.se
Karin Sandström-Krantz
M-Konsult
Utbildning, handledning och personalutveckling
Frälsegården, 360 30 LAMMHULT
Mobile: 070-202 0647
email: karin.sandstrom.krantz@spray.se
Annika Sjölund-Alsberg
Framnäs Konsult och Utbildning
Danderydsvägen 6, 182 68 DJURSHOLM
phone: +46-(0)8-755 2680, mobil: 070-417 6086
webpage: www.framnas.com
Anneli Söderström
Linjevägen 25
88150 Sollefteå
070-7574654
anneli.soderstrom@gmail.com
EvaLena Sjöö
Leg. psykolog
lösningsfokuserad korttidsterapi, arbetspsykologiska resursanalyser, utbildning, handledning och grupputveckling
Landstingshälsan, Fredsgatan 27A, 701 16 ÖREBRO
phone: +46-19-602 6576, mobile: 073-847 6488
fax: 019-702 6581
e-mail: evalena.sjoo@orebroll.se
Inger Skarius
Individ- och grupputveckling, utbildning, yrkesinriktad och rehabilitering.
Gamla Åmålsvägen 9, 666 40 SKÅPAFORS
e-mail: skarius@telia.com, webpage: www.skarius.nu
Ludmilla Skärby
Counsellor
Ensittarvägen 9, 112 64 STOCKHOLM
phone/fax: +46-8-6565628
Åsa Sourander
Norrvägen 3, 19391 Sigtuna
phone: 0702-110900
e-mail: asasourander@gmail.com
Lena Stark-Mickelsson
Specialpedagog
Vattrång 325
820 75 HARMÅNGER
phone: 070-397 31 49
e-mail: lena.stark-mickelsson@x.nordanstig.se
Doris E. Sundberg
Specialist i arbetslivets psykologi, leg psykolog
Arbetspsykologi Ab
Bruksvägen 49, 165 65 HÄSSELBY
phone: +46-8-895 131, mobile: 070-662 8915
fax: +46-8-895 131
e-mail: doris@arbetspsykologi.se, webpage: www.arbetspsykologi.se
Margareta Sundin
Professionell Coachtraining
Människan i Centrum
Solparksvägen 1, 169 54 SOLNA
Phone: +46-8-583 56470, mobile: 070-2614054
email: mic.utveckling@telia.com and www.coachstjarnan.se
Tommy Sundin
Right Sinova Ab
Hornsgatan 24, BOX 177 07, 118 93 STOCKHOLM
phone: +46-8-578 88000, fax: 46-8-578 88090
e-mail: info@right.com, webpage: www.rightsinova.se
Anna A Svensson
AB Previa
Scheelevägen 17, 223 70 LUND
phone: 046 – 16 12 00, fax: 046 – 16 12 10
e-mail: annaa.svensson@previa.se webpage: www.previa.se
Gunilla Syrén
Skidlöparvägen 1, 63359 ESKILSTUNA
phone: 070- 2646710
e-mail: ag@syren-konsult.se
Martin Söderquist
Own company:
Martin Utbildning, Box 4057, 203 11 MALMÖ
e-mail: martin.soderquist@bredband.net, webpage: www.martin-utbildning.nu
Job: Familjerådgivningen Öresund
N.Storgatan 8 , 252 20 Helsingborg
E-mail: famrad@famrad.nu
web: www.famrad.nu
 
Rune Tapper
Lernia Consulting
Gammelstadsvägen 5, 972 41 LULEÅ
phone: 0920-26 41 13, mobile: 070-313 04 22
e-mail: rune.tapper@lernia.se, webpage: www.lernia.se
Gunilla Thor
CREDENSA KONSULTER
Bromma Kyrkväg 464, 168 58 BROMMA
mobile: 070-608 8464
e-mail: gunilla.thor@credensa.se and webpage: www.credensa.se
Karin Utbo
Utbo-organisationsutveckling Ab
Fabriksgatan 2, 531 30 LIDKÖPING
phone: 0510-25700, mobile: 070-8-661376
e-mail: karin@utbo.se, webpage: www.utbo.se
Anneli von Wachenfeldt
Enhetschef, Flyktingboendeenheten
Sollefteå kommun
tel. 073 274 53 62
anneli.von.wachenfeldt@sollefteå.se
Peter Wallén
MUSKELGRUPPEN
Leg. Sjukgymnast
c/o Hälsobolaget
Slättbergsliden 10, 45196 UDDEVALLA
phone: 0522-82481, mobile: 070-576 5550
e-mail: muskelgruppen@msn.com, webpage: www.muskelgruppen.se
Kathrin Vallin
Lösningsfokuserad rådgivning
Socialtjänsten Umeå
phone: 090-161 928 and e-mail: kathrin.vallin@umea.se
Ingemar Wikman
M.Sc
Lösningsfokuserad utveckling
InGo Active AB
Verksamhet i Stockholm och Spanien/Costa Blanca Phone work:
+46 8 5580 1238, Mobile:+46 739 888 888
e-mail: ingemar@ingoactive.com
Leif Wreder
88131 SOLLEFTEÅ, Sverige
e.mail: wreder@hotmail.com
Frank Åkerman
Vallatorpsvägen 44, 187 52 Täby
phone bostad: +46-8-510 511 75
phone arbete: +46-8-691 06 61, mobil: +46-70-4151203
e-mail: frank.akerman@helamanniskan.se
Ulf Öhman
Arkelstorpsvägen 135, 291 94 KRISTIANSTAD
phone: 044-22 60 82
e-mail: ulf.ohman@kristianstad.se
Skills

Posted on

09/10/2015

Submit a Comment

Your email address will not be published.